1002 HIBISCUS ST

COCOA, Florida 32927 · Brevard County · Parcel 23 3513-75-1-25

$40 080
Assessed Value
$132 560
Market Value
Annual Tax
$15 080
Taxable Value
Ownership
OwnerAILA, MARCELINO
Mailing Address1002 HIBISCUS ST COCOA FL 32927
Property Details
Year Built1964
Living Area1 224 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Building Value$1 170
Just (Market) Value$132 560
Assessed Value$40 080
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 080